AQL events

obrazek-wyrozniajacy-przechowywanie-sukni-slubnej
0 comments

Jak zadbać o suknię ślubną po ślubie?

Obecny sezon ślubny powoli dobiega do końca, w związku z powyższym postanowiliśmy podpowiedzieć Wam jak zadbać o Waszą wymarzoną suknię tak, aby zachowała swój urok jeszcze przez wiele długich lat  i stanowiła doskonałą pamiątkę. Okazuje się, że przechowywanie sukni ślubnej, nie jest wcale takie proste, choć mogłoby się wydawać, że jest inaczej. Jeżeli zależy Wam, aby suknia przetrwała przez wiele lat w nienaruszonym stanie i wyglądała równie pięknie jak tego wyjątkowego dnia, musicie pamiętać o zachowaniu kilku zasad. Oto one:

Sprawdzenie stanu sukni ślubnej.

Pierwszym bardzo ważnym krokiem jest sprawdzenie stanu w jakim aktualnie znajduje się Wasza suknia ślubna. Zanim oddacie ją do czyszczenia pamiętajcie, aby usunąć wszelkie „usterki”. (uzupełnić brakujące elementy, zszyć zniszczone fragmenty materiału itp.)

Pranie.

Pamiętajcie aby nie zwlekać z czyszczeniem sukni ślubnej, wszystkie zabrudzenia bowiem utrwalają się i wnikają na stałe w materiał już po około dwóch tygodniach i po tym czasie w większości stają się niemożliwe do usunięcia.  Pozornie czysta suknia ślubna, również powinna trafić do pralni- zagrożeniem dla niej są również niewidoczne plamy- tj. plamy z potu czy drobne pozostałości z jedzenia, które z czasem mogą doprowadzić do zżółknięcia materiału. Stanowczo odradzamy Wam samodzielne usuwanie zabrudzeń- nieodpowiedni dobór środków czystości, temperatury prania lub nieumiejętne potraktowanie materiału mogą spowodować zniszczenie sukni lub jej ozdobnych aplikacji.  Pamiętajcie, aby szczególną uwagę zwrócić na suknie wykonane z jedwabiu, tiulu lub atłasu, są one niezwykle delikatne i potrzebują szczególnej opieki.

Dodatkowe zabiegi zabezpieczające.

Odczyszczoną suknię ślubną, należy raz jeszcze dokładnie obejrzeć i usunąć z niej wszelkie elementy wykonane z metali takie jak: haftki, agrafki, zatrzaski lub inne elementy dekoracyjne. Dzięki temu ochronicie swoja suknię od ewentualnych przebarwień, do których po kilku latach może dojść z chwilą utleniania się metalu. Rdzawe elementy lub przebarwienia nie będą miłą pamiątką, dlatego pamiętajcie o tym.

Przechowywanie.

Istotną kwestią jest również etui, w którym będziecie przechowywały swoją suknie. Przede wszystkim powinno być one wykonane z materiału, które nie spowoduje dodatkowych przebarwień. Nigdy nie przechowujemy sukni w foli! Pamiętajcie ograniczony dostęp powietrza jest jednym z głównych czynników przebarwień i osłabienia struktury wielu materiałów. Pamiętajcie również, aby materiał z którego będzie wykonane etui nie farbował. (wilgoć, czy zmiany temperatur mogą spowodować utlenianie się farby, barwnika, który stosowany był przy produkcji) W czym zatem najlepiej przechowywać suknie ślubną? Przede wszystkim należy pamiętać, aby materiał, z którego będzie wykonane etui był przepuszczający powietrze, dzięki temu Wasza suknia będzie oddychała. Suknię ślubną najlepiej przechowywać w specjalnie dobranym pod względem rozmiaru pokrowcu, najlepiej nie dopuszczającym światła. Jeśli wasze etiu będzie z jasnego materiału, pamiętajcie aby zabezpieczyć je przed dopływem promieni światła- najlepszym miejscem będzie wówczas Wasza garderoba lub szafa. Pamiętajcie by nie przechowywać sukni w miejscach narażonych na zmiany temperatur oraz dużą wilgoć. (piwnica, strych, czy garaż)

Comments are closed.